Chcąc zabezpieczyć budynek przed zagrożeniem w postaci wyładowań atmosferycznych, należy wykonać instalację odgromową, która powinna cechować się odpowiednią skutecznością – jej potwierdzeniem są pomiary przy uziomach. Oferujemy piorunochrony w Krakowie i okolicach, które wykonujemy zarówno w przypadku niewielkich domów jednorodzinnych, jak i sporych obiektów komercyjnych lub przemysłowych.

Instalacje odgromowe – Kraków

Zabezpieczenie przed wyładowaniami jest bardzo ważnym elementem budynku. To istotne ze względu na możliwe skutki trafienia obiektu przez piorun. Uderzenie może wywołać pożar, uszkodzenie całej instalacji elektrycznej i wielu podłączonych do niej urządzeń. Zapewniamy, że wykonywane przez nas piorunochrony są montowane w sposób rzetelny i dobrze dopasowany do uwarunkowań okolicznego terenu, jak i wielkości obiektu. W wielu przypadkach instalacje odgromowe w Krakowie są o wiele bardziej skomplikowane, niż poprowadzenie pojedynczego przewodu na dach budynku. Wykorzystujemy sprawdzone metody, dzięki którym nieruchomość będzie skutecznie chroniona przed piorunami.

Profesjonalne piorunochrony – Kraków

Podczas tworzenia instalacji odgromowych w Krakowie kierujemy się wytycznymi zawartymi w normie PN-EN 62305-1:2011. Podstawowym elementem piorunochronów są zwody pionowe, czyli maszty stanowiące najwyższy punkt obiektu, zbierające energię uderzenia podczas wyładowania atmosferycznego. Ta następnie jest prowadzana zwodami poziomymi, czyli przewodami znajdującymi się na dachu, do przewodów odprowadzających, znajdujących się na ścianie budynku. Można je także montować wzdłuż rynny, jak i pod elewacją (w specjalnych rurach odgromowych). Są one zakończone zaciskiem probierczym. Ostatnim elementem instalacji odgromowej są uziomy, które mogą być połączone z fundamentem. Omawiane piorunochrony (Kraków) są wykonywane z drutu ze stali ocynkowanej, miedzi i stopu aluminium.

Skuteczne instalacje odgromowe – Kraków

Oferujemy profesjonalne piorunochrony w Krakowie oraz w okolicach. Korzystamy z wysokiej klasy podzespołów. Przed montażem wykonujemy profesjonalny projekt, dzięki czemu energia będzie rozprowadzana w sposób bezpieczny i równomierny, co znacznie zredukuje ryzyko uszkodzenia instalacji odgromowej na skutek silnego wyładowania. Obsługujemy klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstwa. Proponujemy konkurencyjne ceny. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszymi specjalistami.